AKP içindeki kriz büyüyor… Bülent Arınç’ın kelamlarına bir reaksiyon de Erdoğan cephesinden

Eski TBMM Lideri ve AKP kurucularından Bülent Arınç’ın dün, partisine sert tenkitler yönelttiği “Öksürmenin, bağırmanın vaktidir. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah yiğit olana izzet verir” sözlerinin yankıları sürüyor. Arınç’ın kelamlarına AKP’den reaksiyon gelmeye devam ederken, son olarak AKP 24. Devir Konya Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış toplumsal medya hesabından açıklamalarda bulundu. 

Akış, Arınç’a sert reaksiyon göstererek “Bir şey demeyeyim diyorum da insan duramıyor. Daha dün Ak Parti’nin Kızılcahamam kampı oldu. Kelam konusu kişi kurucu sıfatıyla oradaydı. Arkadaş madem o denli, orada “kral çıplak” deseydin ya. Artık bıkkınlık geldi. Bu kaçıncı? Mütevaziliğe sarıp sarmalanmış kibir gösterisi…” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı diğer bir paylaşımında, tabirlerini kullandı.

METİNER’DEN TEPKİLER

Eski AKP milletvekili ve Yeni Şafak muharriri Mehmet Metiner de Arınç’a arka arda reaksiyon gösterdi. Metiner dün katıldığı bir televizyon programında, “Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, kâfi artık; inşallah ihraç olur sarfiyat, onu partide tutanlara da yazıklar olsun!” demişti.

Metiner ayrıyeten Twitter’dan bugün yaptığı paylaşımında,  “Arınç o denli argüman edildiği üzere AK Parti’nin kurucu üyelerinden değildir. AK Parti kurulduktan sonra Erbakan hocadan talep ettiği SP Genel Başkanlığı teklifi kabul görmeyince AK Parti’ye kuruluşundan 24 gün sonra katılmıştır” dedi.

ARINÇ NE SÖYLEMİŞTİ?

Arınç, Türk Demokrasi Vakfı’nın düzenlediği “Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” başlıklı programda konuşmuştu. Arınç, “Tatlı su balığı siyasetçileri var. Suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri ile bazen baş başa gelirler, havanın hoşluğundan, suyun berraklığından bahsederler. O sırada da kimi ufak tefek şeylerden konuşurlar. Zannedersiniz ki bir şey söyledi. Majestelerinin gazetecilerine havanın hoşluğundan, suyun berraklığından bahsetmek kâfi değil; öksürmenin vaktidir, bağırmanın vaktidir, kral çıplak demenin vaktidir. Allah yürekli olana izzet verir. Yürekli olan izzet kazanır, prestij kazanır” tabirlerini kullanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.