Aksaray’da köpeğini öldürdüğü adamın meskenini kurşunladı, gardıropta yakalandı

Aksaray’ın Ağaçören ilçesine bağlı Avşar köyünde, 25 Haziran’da, Musa Y.’nin meskeninin önünden aracıyla geçen Süleyman Altundağ, köpeğe çarptı.

Musa Y., köpeğinin vefatına reaksiyon gösterince taraflar ortasında tartışma çıktı. Tartışma, köylülerin ortaya girmesi ile son buldu.

DHA’nın haberine nazaran; Süleyman Altundağ, gece saatlerinde arkadaşları Ahmet D. (37), İbrahim Y. ve Namık G.’yi de yanına alarak tekrardan Musa Y.’nin meskenine geldi.

Eve ateş açtılar, zorla içeri girdiler

İddiaya nazaran, evvel tabancayla meskene ateş açıldı, akabinde şüpheliler zorla içeri girdi. Şüphelilere müdahale eden komşular, şahısları konuttan çıkardı.

Musa Y. ile ailesinin durumunun uygun olduğu bildirildi. Altundağ ile 3 arkadaşı geldikleri araçla kaçtı.

Gardıropta saklanırken yakalandı

Olay ile ilgili çalışma başlatan Vilayet Jandarma Komutanlığı takımları, 4 şüphelinin Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesindeki bir konutta saklandığını belirledi. Meskene operasyon düzenleyen jandarma, Süleyman Altundağ’ı saklandığı gardıropta yakaladı. Jandarmaya direnen Altundağ ile 3 arkadaşı gözaltına alındı.

Kesinleşmiş 37 yıl 7 ay mahpus cezası olduğu belirlendi

Birçok vilayette hayvan hırsızlığı olmak üzere 30 başka hatadan 37 yıl 7 ay katılaşmış mahpus cezası bulunan Altundağ, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ahmet D., İbrahim Y. ve Namık G. de isimli denetim kararıyla özgür kaldı.