Bakan Dönmez’in “O gün elektriği kesilmedi” açıklamasına Kılıçdaroğlu çok sert çıktı: Yalansa istifa edecek misin?

Elektrik zamlarını protesto için faturasını ödemeyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriği, 2 buçuk ay sonra 21 Nisan tarihinde kesilmişti. Eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile karanlıkta kamera karşısına geçen Kılıçdaroğlu, “Onların sesi duyulsun diye bu yola girdim. Bu eylemim, bir sivil itaatsizlik çağrısı da değildir. Bu bir direniştir. Bu sizin hakkınızı arama mücadelesidir. Mücadelem, ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir” diyerek eşiyle birlikte bir hafta karanlıkta kalacaklarını açıklamıştı.

“O GÜN EVİN ELEKTRİĞİ VARMIŞ”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise bugün konuyla ilgili gündemi sallayan bir açıklama yaptı. Bakan Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sayın Kılıçdaroğlu o gece elektrikler gerçekten kesik miydi? Kendinizi yine isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz? Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. Ve o gün o evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız?” ifadelerini kullandı.

“YAZDIĞIN YALANSA, İSTİFA EDECEK MİSİN?”

Kılıçdaroğlu ise Bakan Dönmez’e çok sert çıkarak, “Erdoğan’ın enerji bakanı budur. Beceriksiz, yalancı, kelime cambazı. Ey bakan, bu yazdığın yalansa, hemen istifa edecek misin? Sizi gidi algıcılar sizi. Beşli çete milleti soymaya devam etsin diye her şeyi yaparsınız. Soydurmayacağım!” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.