Bakırköy’de pes dedirten hırsızlık: ‘Bizi işveren gönderdi’ diyerek çaldılar

Zuhuratbaba Mahallesi’nde cumartesi günü sabah saatlerinde argümana nazaran, çalışmaların sürdüğü inşaat alanına hırsızlık yapmak için emekçi kılığında gelen baretli ve yelekli 4 kişi, plakası alınamayan panelvan minibüs ile gereçlerin olduğu alana yanaştı.

Şüpheliler, inşaatın bekçisine “Bizi işveren gönderdi” diyerek gereç alacaklarını söyledi. Bekçi de durumu yetkiliye haber vermek için gittiği esnada şüpheliler inşaat materyallerini minibüse doldurdu.

HIZLA KAÇTILAR

Bekçinin haber verdiği yetkili işçi, gelenlerin hırsız olduğunu fark ederek yanlarına giderken, minibüs süratle inşaattan kaçtı. İnşaattaki çalışanlar minibüsü koşarak durdurmaya çalışsa da başarılı olamadı.

‘BİZİ İŞVEREN GÖNDERDİ’ DEDİLER

İnşaatın bekçisi Eşref Tektaş, “Sabah 06.40 sıralarında buraya gelerek arkadaşa, ‘Bizi işveren gönderdi’ demiş. Bekçi de yetkilinin yanına gitmiş, bunlar bu sırada materyalleri yüklemişler. Arkadaş ‘Bunlar hırsız, bu saatte personel gelmez’ demiş. Bu sırada gereçleri almışlar, kaçmışlar. Baret var, yelek var, üzerlerinde maskeleri varmış. Çaldıkları gereç kolon imalinde kullanılan tahtadır, 15 adet çalmışlar. Farkına varmışlar ancak bunlar kaçmışlar” dedi.

‘BİZİ İŞVEREN GÖNDERDİ’ DEDİLER

İnşaatın bekçisi Eşref Tektaş, “Sabah 06.40 sıralarında buraya gelerek arkadaşa, ‘Bizi işveren gönderdi’ demiş. Bekçi de yetkilinin yanına gitmiş, bunlar bu sırada materyalleri yüklemişler. Arkadaş ‘Bunlar hırsız, bu saatte personel gelmez’ demiş. Bu sırada materyalleri almışlar, kaçmışlar. Baret var, yelek var, üzerlerinde maskeleri varmış. Çaldıkları gereç kolon üretiminde kullanılan tahtadır, 15 adet çalmışlar. Farkına varmışlar lakin bunlar kaçmışlar” dedi.