Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz… KÖİ projeleri hariç

Bu gece yarısından başlamak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyollar ile köprülerde geçişler bayramda fiyatsız olacak. Özel şirketler tarafından işletilenlerde ise fiyatsız geçiş yok.

Kurban Bayramı’nda bu gece yarısından başlamak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçiş fiyatsız olacak.

Kamu özel işbirliği (KÖİ) kapsamında yapılan ve özel şirketler tarafından yaptırılıp işletilen köprü ve otoyollarda ise bayramda fiyatsız ya da indirimli geçiş olmayacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla kelam konusu otoyol ve köprülerden yararlananlar, kamu hizmetlerinden fiyatsız yahut indirimli faydalanacakların tespitine ait karar kapsamı dışında tutulacak.

Aynı kararla, 9 Temmuz’dan başlamak üzere belediyeler ve bağlı kuruluşlarınca yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlanacaklar da kelam konusu kararname dışında tutularak, belediyelere bu istikamette fiyatsız hizmet verebilme imkanı tanındı.

Bu kapsamda 9 Temmuz’dan başlamak üzere Kurban Bayramı ve 15 Temmuz anma aktiflikleri müddetince Başkentray, Marmaray ve İzban seferleri de fiyatsız olacak.