BBP’li Alfatlı: HDP’yle iş birliği yapıyor musunuz, yapmıyor musunuz

BBP Genel Lider Yardımcısı Ekrem Alfatlı, Balıkesir’de partililerle buluştu. Partilerin yapan ve yol gösterici bir anlayış içinde olmaları gerektiğini belirten Alfatlı, “Şu açıdan tavsiye ediyorum. Sorunu söylemek değil; bir tane de tahlil önerisi üretsinler. Cumhur İttifakı’nın dışındaki siyasi partiler sıkıntıları söylüyorlar lakin sıkıntıları zati biliyoruz. İşte biz ‘Bu problemleri tekrar Cumhur İttifakı çözer’ diyoruz. Büyük Birlik Partisi de sıkıntıların çözülmesi ve üzerine düşeni yapma noktasında çaba gösteriyor” dedi.

‘MİLLETİMİZ ONA NAZARAN, KARAR VERSİN’

Suriye’de Türk bayrağına yönelik saldırıyı hatırlatan Alfatlı, “Büyük Birlik Partisi olarak, bayrağımıza yapılan kahpece, haince saldırıyı buradan lanetlediğimizi; PKK’ya, PYD’ye ve bunun uzantılarına, iç ve dış uzantılarına da asla ve asla orada bir uydu devlet kurdurmayacağımızı haykırıyoruz. En kısa vakitte da operasyon yapılacaktır ve etnik köken üzerinden de siyaset yapanları eleştiriyoruz, kınıyoruz. Birilerinin dediği üzere şayet Türkiye’de bir sorun varsa; bütün insanlarımızın sorunu vardır. Onu çözmek de seçilmişlerin vazifesidir. Hükümetin misyonudur, siyasetçilerin misyonudur. Buralardan öteki manalar çıkartarak, PKK terör örgütüne, dünyanın en yırtıcı terör örgütüne bir formda art çıkmaya çalışan siyasi partileri, onun uzantısı olan HDP’yi de kınadığımızı, HDP’yi de yanına alan Millet İttifakı’nın bileşenlerini de kınadığımızı söz etmek istiyorum. Açık ve net söylüyoruz. Millet İttifakı ortaya koysun. PKK’nın uzantısı HDP’yle iş birliği yapıyor musunuz, yapmıyor musunuz? Milletimiz ona nazaran, karar versin. Milletimiz şunu biliyor ki; 6’lı masanın ucunda da PKK terör örgütünün uzantısının gölgesi var. Kendi var, fikirleri var, icraatları var. Milletimiz bunu biliyor. Kimseyi kandırmasınlar” diye konuştu.

‘OLAĞANÜSTÜ BİR DEVİRDEN GEÇİYORUZ’

Ekonomiye değinen ve maliyetlerin yüksek olduğunu aktaran Alfatlı, istismarcıların, çıkarcıların ve fırsatçıların da enflasyonu etkilediğini söyledi.

Ekrem Alfatlı, şunları kaydetti: “Bir vatandaşımız bakkala, markete, pazara gittiği vakit zati bunu yaşıyor. Artık bunun münasebeti ne olursa olsun, harika bir periyottan geçiyoruz. Bütün dünya inanılmaz bir devirden geçiyor. Enflasyonist devri fırsat bilerek, yararlarını enflasyonun kat kat üzerinde arttıranların, milletin yanında yer alması lazım.”

KAYNAK: DHA