Beşiktaş’ta ‘ters şerit’ kazası: 7 kişi yaralandı

Beşiktaş Ulus’ta aykırı tarafa giren araba, ticari taksiyle baş başa çarpıştı. 3 aracın karıştığı kazada ortalık savaş alanına dönerken 7 kişi yaralandı.

Kaza, dün saat 23.00 sıralarında Beşiktaş Ulus Mahallesi Akmerkez Yolu üzerinde meydana geldi. Teze nazaran, navigasyon yardımıyla hareket eden araba, Akmerkez Yolu’ndan aykırı tarafa girerek Levazım istikametine gerçek ilerlemeye başladı.

Ters istikamete giren araç, Levazım’dan Akmerkez istikametine yanlışsız giden ve içerisinde İsrail asıllı 4 yolcunun bulunduğu taksiyle baş başa çarpıştı.

Kazanın akabinde araba de kaza yapan araçlara çarparken, kaza yeri adeta can pazarına dönüştü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sıhhat, itfaiye ve polis takımı sevk edildi.

YARALILARA BİRİNCİ MÜDAHALE OLAY YERİNDE YAPILDI

Kazanın akabinde olay yerine çok sayıda ambulans grubu sevk edildi. Birinci müdahalesi olay yerinde yapılan yaralılar, ambulanslarla etrafta bulunan hastanelere sevk edildi.

3 aracın karıştığı zincirleme kazada, ortalarında bayan ve çocuklarında bulunduğu 7 kişi yaralandı.

KAZAYA NAVİGASYON MU NEDEN OLDU? 

Kazanın akabinde yaralıların yardımına koşan Umut Mert, aykırı tarafta olan şoförün navigasyon nedeniyle kazanın olduğunu söylediğini belirterek, “Bu araç yukardan tersten geliyordu. Taksi de önden geliyordu. Direkt taksiyle çarpıştılar. Baş başa girdiler. Ondan sonra geriden gelen araç da bunlara çarptı. Yaralılar ortasında 2 tane bayan vardı, bir tane çocuk vardı. Araç kullanıcısı zati navigasyon beni zıt yola soktu dedi” diye konuştu.

YOL BÜSBÜTÜN KAPANDI, AĞIR TRAFİK OLUŞTU

Kaza nedeniyle, Levazım-Akmerkez istikameti trafiğe kapatılırken, bölgede ağır trafik oluştu.

Araçların çekilmesiyle trafik olağana dönerken, Polis grupları kazanın nedenine ait çalışma başlattı.(DHA)