Bilimsel olarak dünyanın en güzel kadını belli oldu: 8 bin kişinin arasından seçildi

Güzellik standartları ülkeden ülkeye değişim gösteriyor. Sosyal medyanın kullanımının artmasıyla da beraber kadınların üzerine kurulan güzellik baskısı her geçen gün artıyor. Göze hoş gelen estetik görünen kadınlar çeşitli yarışmalar ve araştırmalarla belirleniyor. Bu araştırmalarda altın oran tekniğini kullanılıyor.

Çoğumuzun kendi güzellik tanımına ve birini özellikle çekici kılan şeye sahibiz, ancak bilim söz konusu olduğunda, her şey ölçümlerle veya daha spesifik olarak doğru oranla ilgilidir.

“MÜKEMMEL YÜZ”

İngiliz şirket Lorraine Cosmetics, 2012’de “Britanya’nın mükemmel yüzünü” bulmak için bir yarışmaya sponsor olduğunda, parlak teni, doğal sarı saçları ve ışıltılı mavi gözleriyle 18 yaşındaki Dover Dilbilgisi öğrencisi Florence Colgate, muzaffer kazanan ilan edildi. Dünyanın en güzel yüzü 8 binden fazla katılımcı arasından seçildi.

O zamandan beri bilimsel olarak en güzel yüz unvanı diğer kadınlara verildi. En son 2022’de Dr. Julian De Silva, en mükemmel yüze sahip kadını belirlemek için yeni bilgisayarlı haritalama tekniklerini kullandı ve aktris Jodie Comer oldu.

“MAKYAJSIZ OLARAK GÖRÜNTÜLENDİ”

Daily Mail’e göre konu seçime geldiğinde, “Yarışmacılar makyajsız olarak değerlendirildi ve estetik cerrahi veya kimyasal iyileştirme yaptırmışlarsa girişleri yasaklandı.” Güzellik, hem simetri hem de “Altın Oran” olarak bilinen şey açısından yüz hatlarının ölçümlerinin hizalanma şeklidir.

Florence Colgate’in altın oran puanı neredeyse mükemmel bir 1.618 iken, Jodie Comer’inki altın orana göre yüzde 94.52 doğrudur.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir