Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB kayıtlarında olan PKK, YPG, PYD, FETÖ NATO kayıtlarına girdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçmiş Periyot Belediye Liderleri İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısında konuştu.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Sizlerle burada bir ortada gelmekten duyduğum memnuniyeti söz etmek istiyorum. Sizler belediye başkanlığı devrindeki yapıtlarla isimlerini tarihe yazdırmış takımsınız. İnşallah birlikteliğimizi son nefesimize kadar sürdüreceğiz. Şu anda karşımızdaki mükemmel tablo kolaylıkla oluşmadı. Kardeşlerimin bazılarıyla çeyrek asrı geçen en yenisiyle 10 15 yılı geride bırakan gayretimiz var. Ülkemize kazandırdığımız birçok yatırımın memnunluğunu yaşadık.

Nice badireleri aştık. Kaç akınlara birlikte göğüs gerdik. Sıfatlar makamlar gelir geçer, gurur verici yaşanmış hakikatler bizimle kalır. Dünyada pek az öndere böylesine esaslı kaliteli takımla yol yürümek nasip olmuştur. Şahsıma sizler üzere çalışma arkadaşları nasip ettiği için Rabbime hamdediyorum.

İSTANBUL VE ANKARA VURGUSU

Önce kentlerimizi geliştirdik akabinde 81 vilayeti ile tüm ülkede tarihi dönüşümü yaşattık. AK Parti’yi kuranda iktidara getiren de girdiği her uğraşta yanında duran milletimizdir. Lokal kalkınma başlıyor sloganıyla girdiğimiz seçimden 1750 belediye başkanlığını kazanmıştır. En son 2019 seçimlerinde gücümüzü bir kere daha gösterdik.

İstanbul, Ankara başkanlık nezdinde kaybedilmesinden keder duyuyorum. Meclislerini biz kazandık. Meclisle bir arada güçlüyseniz o belediyede gücünüz farklı olur. Bu kentlerdeki seçimleri rakiplerimiz birleştiğimiz için kaybedildiği gerçektir.

AA

“DODURGA SEÇİMLERİ ANADOLU İRFANININ GÖSTERGESİ”

Buna karşın kayıplarımızı birinci fırsatta telafi etmekte kararlıyız. Milletimiz bunları görüyor. Dodurga seçimleri anadolu irfanının göstergesi olarak siyasi tarihimizde yerini aldı. Muhalefet partileri yüzde 46’da kalırken yüzde 87’lik oranla kazanılmıştır.

Sınırlı seçim sonucu ölçü değildir. Fikir verecek tablo olduğu açıktır. Bu seçimde farklı sonuç çıksa ortalığı birbirine katacak olanların başını nasıl kuma gömdüğünü görüyorsunuz.

Ülkemizde siyasi değerlendirmeler konusunda akıl ve vicdan bir kenara bırakılmıştır. Ülkenin kazanımlarından bize yarar getireceğinden hüzün duyan bir güruh peydah oldu. Bu güruhu manda ve himaye taraftarlığı diye tabir edilenlerden tanıyoruz. Ülkeyi bu emperyalist uşaklarına bırakmayacağız.

Ülkemizin belediyelerle başlatırsak son 30 yılına damga vuran hareket olarak bu seçimin manasını biz biliriz. Darbeciler tetikçilerle boğuşarak geldiğimiz yer, mühimdir. Belediyeden hükümete kadar sorumluluk üstlendiğimiz her yerde gece gündüz çalıştık.

“KİMSEYİ İŞSİZ AÇ AÇIKTA BIRAKMADIK”

Kendi vizyonunu belirleyen bir Türkiye var. Eğitimden sıhhate ulaşımdan güce kadar sahip olduğu güçlü alt yapıyla güçlü bir Türkiye var. Ülkemiz dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi ortasında yer almaya her zamankinden yakındır. Dertlerimiz mevcuttur. Bilhassa iktisatta ortaya çıkan hayat pahalılığını yeterli biliyoruz. Taban fiyattan memur ve emekli maaşlarına kadar gelir düzeylerini artırarak külfetleri hafifletmeye çalışıyoruz.

Dünyanın resesyon eşiğinde bulunması ülkemizin büyütme temeline dayalı programı ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor. Kimseyi işsiz aç açıkta bırakmadık.

Şubat martta enflasyonu denetim altına alarak yolumuza devam edeceğiz. İktisat tek belirleyici değildir.

Ülkemizi nereye ulaştırmak istediğimizi anlatacağız. Türkiye’yi hak ettiği pozisyona lakin biz getirdik biz getirebiliriz. Karşımızdaki güruhun insanların geleceğine nasıl ziyan vereceğini biz anlatacağız.

AA

“PKK/YPG, FETÖ NATO KAYITLARINA TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GİRMİŞTİR”

En son NATO tepesini izlediniz. NATO doruğunda kimlerle neyi nasıl konuştuğumuzu takip ettiniz. Eğitilip donatılan PKK’lı YPG’li FETO teröristlerin hudutlarımızda beklediğini, saldırmak için hazırlık yaptığı çok kritik bir periyottan geçiyoruz. Yavru muhalefet size sesleniyorum.

NATO’nun kayıtlarına PKK YPG girmiştir hepsinden öte FETO terör örgütü olarak girmiştir. AB kayıtlarında olan PKK artık YPG FETÖ NATO kayıtlarına girmiştir.

Biz gerek NATO genel sekreterine bizim kırmızı çizgimizdir dedik. Bu kayıtlara girecek girmediği takdirde biz imza atmayız dedik. Kabul etmek zorunda kaldılar. O denli Türkiye’de ileri geri konuşmanın manası yoktur.