Garip Bülbül Neşet Ertaş’ın çekimleri başlıyor! Neşet Ertaş’ı oynayacak oyuncu belli oldu

Neşet Ertaş’ın ailesinin açtığı dava sebebiyle çekimleri durdurulan “Garip Bülbül Neşet Ertaş” film projesi, mahkemenin ‘yasaklanamaz’ kararının ardından hazırlıklarına hız verdi. 3 farklı oyuncunun usta sanatçının hayatını oynayacağı filmde Müslüm Gürses rolüyle Timuçin Esen sürprizi de yer alacak. 27 Haziran’da çekimleri başlayacak olan yapım 23 Aralık 2022 tarihinde sinema severlerle buluşacak.

“Gönül Dağı”, “Zahidem” ve “Yolcu” gibi unutulmaz eserlerle gönüllere taht kuran Türk Halk Ozanı Neşet Ertaş‘ın hayatı yakın zamanda beyazperde de izleyenlerle buluşmaya hazırlanıyor.  Prof. Dr. Erol Parlak‘ın “Garip Bülbül Neşet Ertaş” adlı kitabıyla aynı ismi taşıyacak olan yapım için sanatçının ailesi ve yapımcılar arasında uzun bir mahkeme süreci yaşanmıştı. Parlak’ın “Garip Bülbül Neşet Ertaş” kitabının babalarının isteği dışında yazıldığını iddia eden aile, filmin çekimlerinin durdurulmasını istemişti. Soluğu mahkemede alan ailenin talebi mahkeme tarafından reddedilerek “Sansür sonucu doğuracak şekilde yasaklama yapılamaz” ifadelerine yer verilmişti.

Neşet Ertaşın hayatı film oluyor

Bu kararla beraber Dijital Sanatlar Yapımevi filmin çekim tarihini 27 Haziran olarak belirledi. Senaryosunu Fulya Özcan ve Mert Dikmen‘in kaleme aldığı yapım; İstanbul, Ankara, Kırşehir ve Almanya gibi farklı yerlerde çekilecek. 

Neşet Ertaş

Abdal kültürünün en değerli temsilcilerinden biri olarak hafızalara kazınan Neşet Ertaş’ın hayatına saygı duruşu niteliği taşıyan, okuma provalarıyla birlikte ön hazırlıkları tamamlanan filmde Ertaş’ın hayatını Ramazan Bağgül, gençlik dönemlerini ise Bektaş Dolu oynayacak. Usta sanatçının çocukluk dönemlerini ise Onur Efe Şahin‘in oynayacağı biliniyor.

Neşet Ertaş filminin kadrosu

Öte yandan usta sanatçının annesini ise sevilen sanatçı Zara oynayacak. Melisa Aslı Pamuk, Yüsra Geyik, Toygan Avanoğlu, Serkan Köksal, Selin Genç, Rüzgar Aksoy, Ayça Damgacı, Bahtiyar Engin, Caner Kurtaran, Yiğit Mahzuni, Celal Öztürk, Gözde Kansu, Renan Bilek, Cemal Toktaş, Atay Yıldız, Cansu Fırıncı, Kemal Başar, Mehmet Esen, Ali Tutal, Erhan Uslu, İmren Çapanoğlu, Ersin Faikzade, Cenk Gürpınar, Hasan Ali Mete, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Erkan Kolçak Köstendil, Doğan Tokel, Asaf Doğan ve Ayhan Pekbilgin gibi yıldız isimleri kadrosunda bir araya yapımın en büyük sürprizi ise Timuçin Esen olacak.

Neşet Ertaş filminin okuma provasından kareler

Daha önce “Müslüm” filminde Müslüm Gürses olarak izleyenlerin karşısına çıkan ünlü oyuncu Timuçin Esen, Garip Bülbül Neşet Ertaş filminde de yine Müslüm Gürses rolünde olacak.

Timuçin Esen Müslüm Gürses

Heyecanla beklenen yapım 23 Aralık 2022 tarihinde vizyona girecek.

Garip Bülbül Neşet Ertaş

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

1.5 milyon TL değerinde asansörlü mezarlık yaptıracak denmişti! Bülent Ersoy’dan sert çıkış

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.