Kılıçdaroğlu: Esnaf Bakanlığı kuracağız

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, her fabrikada binlerce personelin çalıştığı bir Türkiye’yi inşa edeceklerini belirterek, “Biz siyaseti cebimiz için değil, köşeyi dönmek için değil, kul hakkı yemek için değil, bu millet için yapacağız” dedi.

Partisinin küme toplantısı için Niğde’ye gelen CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Şadırvan Park’ta toplanan vatandaşlara seslendi. Alın terinden ve kul hakkından yana olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, tefecilerin adamı olmadığını kaydetti. Kılıçdaroğlu, “Biz halktan yanayız. Herkesin kazandığı, herkesin keyifli olduğu bir Türkiye’den yanayım. Kardeşi kardeşe düşman ettiler. Türkiye’nin bu girdaptan çıkması lazım, bunun uğraşını veriyorum. Yalnızca ben değil, 6 önder bunun çabasını yapıyoruz. 6’lı masa dediğimiz insan hakları konusunda, kul hakkı konusunda, topluma hürmet konusunda bir ortaya geldik, bir ortadayız. Allah nasip ederse önümüzdeki süreçte göreceksiniz, haramilerin saltanatını yıkıp halkın iktidarını kuracağız” dedi.

‘SABIRLA SANDIĞI BEKLEYECEĞİZ’

Çiftçilerin yaşadığı meselelerden bahseden Kılıçdaroğlu, tarımın stratejik bir dal olduğunu ve çiftçilerin olmaması halinde 85 milyonun aç kalacağını anlattı. Bu sorunu Ankara’dakilerin duyması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Sizler de oylarınızla duyuracaksınız. Tek bir şey istiyorum. Sandık gelecek, sabırla sandığı bekleyeceğiz. Tahrik edecekler. Sokağa çıkmamızı sağlamak için her türlü tahriki yapacaklar. Sakin olacağız, sabırlı olacağız. Sandık gelecek, Allah nasip ederse demokratik yollarla hakkını teslim edeceğiz. Yani indireceğiz. Yani haramilerin nizamına, saltanatına daima birlikte demokratik yollarla son vereceğiz. Kimsenin telaşı olmasın. Sevgili genç kardeşim, kimse ümitsizliğe kapılmasın burası hoş bir ülke. Bu hoş ülkede hepimiz birbirimizi kucaklayarak yaşayabiliriz. Bu hoş ülkede hepimiz huzur içinde bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında mahallelerinde, parklarında gezebiliriz. Sıkıntılarından arındıracağız inşallah Türkiye’yi sorunu olmayan bir ülke yapacağız. Bunun çabasını vereceğiz” diye konuştu. 

“ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ”

Esnafa sahip çıkarak Esnaf Bakanlığı kuracaklarını aktaran Kılıçdaroğlu, şu sözleri kullandı:

“Anadolu’nun içini boşalttılar. Her fabrika bir kaledir. Her fabrikanın ürettiği, her fabrikada yüzlerce, binlerce personelin çalıştığı bir Türkiye inşa edeceğiz, yoksa biz niçin siyaset yapıyoruz? Biz siyaseti cebimiz için değil, köşeyi dönmek için değil, kul hakkı yemek için değil, siyaseti bu millet için yapacağız.” 

KAYNAK: DHA