Kılıçdaroğlu’ndan AB’ye terörle çaba yasasını değiştirme vaadi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da düzenlenen ‘Maltepe Forum Yeni Devirde AB ve Türkiye’ toplantısında, AB’ye tam üyelik konusunda CHP’nin yol haritasını açıkladı.

CHP’NİN YOL HARİTASI

Kılıçdaroğlu’nun Avrupa Birliği yetkililerine hitaben yaptığı konuşmada açıkladığı yol haritasında yer alan hususlardan biri Türkiye’nin terörle çabasına yönelik.

“YENİDEN ŞEKİLLENDİRİLMELİ”

CHP başkanı, bu siyasette değişiklik vaat ediyor. Dördüncü sırada saydığı husus “Terörle gayret yasası, memleketler arası hukuk normlarına nazaran yine şekillendirilmeli” formunda.

ÖTEKİ HUSUSLARDA NE VAR?

Öteki unsurlar ise şöyle: “Vize serbestisi süreci sürat kanamalı”, “Türkiye yeşil mutabakatı öncelikli amaç olarak belirlemeli”, “23. Yargı ve Temel Haklar ve 24. Adalet, Özgürlük ve Güvenlik bahisli fasıllara konulan blokajlar kaldırılmalı”, “Terörle çaba yasası, milletlerarası hukuk normlarına nazaran tekrar şekillendirilmeli”, “Kamuda şeffaflık öncelenmeli, bunun için gereken altyapı oluşturulmalı”, “Kişisel verilen korunması, şahsî datalarla ilgili kurulan konseyin bağımsız olması sağlanmalı”.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.