Korkmaz: “Oyun kültürü olan bir grubu yenmek başka bir haz”

Korkmaz, maçın akabinde düzenlenen toplantıda, İstanbulspor’un geçen sene oyun kültürüyle PTT 1. Lig’e damga vurduğunu söyledi.

Sezon boyunca bütün maçlarda baskın oyun kültürüyle maç kazanmasını bilen bir kadro olduklarını lisana getiren Korkmaz, “Süper Lig’in birinci 3 maçında çoğunlukla ruhsal adaptasyon sağlayamamıştık. Biraz kendimize inanç sorunu yaşıyorduk. Bunu vakit içerisinde aştığımızı düşünüyorum.” dedi.

Alanyaspor’un oyun kültürüyle Türk futboluna renk katan bir grup olduğunu lisana getiren Korkmaz, şöyle konuştu:

“Buraya gelirken birinci önceliğimiz bilhassa top rakip kalecideyken oyun kurabilmesini bozmaktı. Buna karşı yaptığımız hazırlık birinci 30-40 dakika içerisinde meyvesini verdi. Skor gelmedi lakin Alanyaspor, oyun kuramadıkça alışkın olmadığı uzun toplara dönmeye başladı. Kaptığımız uzun toplarla süratli hamleler geliştirdik.”

“Skor avantajını müdafaasını bildik”

Korkmaz, birinci yarı durumlar bulduklarını lakin skora yansıtamadıklarını söz etti. Birinci yarıdaki stratejilerinin tuttuğunu lisana getiren Korkmaz, “İlk 45 dakika, bence Alanyaspor’un oyun ivmesini ve psikolojisini kaybetmesini de sağladı. Devre ortasında yaptığımız tahlillerde birebir üçüncü bölgede yaptığımız baskıyı ikinci bölgede de sistemli yapmaya başladık. Üçüncü bölgede baskı yapmak güç işi. 90 dakika yapabileceğimiz bir şey değildi. İkinci yarı bunu çok yapamadık ancak ikinci bölgeyi daha yeterli paylaşmayı başardık. Bulduğumuz birinci golden sonra da skor avantajını müdafaasını bildik.” sözlerini kullandı.

17 yıl sonra Muhteşem Lig’deki birinci gollerini atan Ethemi’nin kulüp tarihine geçtiğini vurgulayan Korkmaz, “Alanyaspor üzere kuvvetli, oyun kültürü olan bir ekibi yenmek başka bir haz, onu söyleyeyim. Ligde pek çok maç kazanırsınız ancak kazandığınız maç rakip ekibin geniş bir hazırlığı olduğunu bildiğiniz halde buna hazırlanarak, karşılık vererek kazanılan maç çok daha keyifli oluyor. Biraz bunun memnunluğunu yaşayacağız. Bizim için bay haftası. 3 gün sonra Sivasspor hazırlıklarına başlayacağız.” biçiminde konuştu.

KAYNAK: AA