Melih Gökçek ‘jelibon rezervi’ni gerçek sandı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın duyurduğu Karadeniz’de doğalgaz ‘müjde’lerine bir yenisini daha katması ve son olarak açıkladığı “Adana’da petrol” rezervi bulunduğuna dair açıklamaları toplumsal medyanın da gündemine oturdu.

Son olarak Sözcü gazetesi müellifi Murat Muratoğlu, yeni açıklanan ‘müjde’ye göndermede bulunarak “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı…” paylaşımı yaptı ve büyük ilgi gördü.

“NE DEMEK JELİBON BİLMİYORUM, ANCAK RESMİ ŞEY”

Ancak Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin misyondan alınan eski Belediye Lideri AKP’li Melih Gökçek de, Muratoğlu’nun bu paylaşımını ciddiye aldı.

Ankara Masası TV yayınına katılan Gökçek, Muratoğlu’nun “6 milyar dolarlık jelibon rezervi” paylaşımını şu sözlerle anlattı:

  • Araştırmış bulmuş ve kapatmışlar. Buralarda petrol olduğu ortaya çıkıyor. Bugüne kadar bunları araştırtmamışlar bile. Artık hepsini teker teker buluyor. Yalnızca Adana’da bulduğu 1 milyar. Adana’da yeni bir şey daha bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Ne manaya geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun ismi var. Çocuklar yer ya. Jelibon. Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon bilmiyorum. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne manaya gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya baktım. (Fake falan olmasın liderim? sorusu üzerine) Hayır fake değil. Resmî şey. Art geriye bulunuyor.