Meteoroloji’den bir flaş uyarı daha!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 12. Bölge Müdürlüğü’nden alınan verilere göre; yurdun büyük bölümünde olduğu gibi Doğu Anadolu’da da hava sıcaklığının artarak mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği bildirildi.

İHA’da yer alan habere göre “Etkisini sürdürmesi beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle, öğle saatlerinde (11 ile 16 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir” uyarısı yapıldı.

Öte yandan bugün Erzurum’un kuzeyi ile Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olacağı bildirildi. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimler ise yer yer çok bulutlu olacak. Öğle saatlerinden itibaren Erzurum’un kuzeyi ile Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Bugün Başkent’in 34, İstanbul’un 31, İzmir’in 34, Muğla’nın 35, Antalya’nın 34, Konya’nın 35, Rize’nin 30, Samsun’un 29, Trabzon’un 28, Diyarbakır’ın 39 ve Gaziantep’in 38 derece olması bekleniyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği bölgede, rüzgar kuzeyden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

Gün içindeki en yüksek sıcaklığın Tunceli’de 39, Iğdır’da 36, Erzincan’da 34, Ağrı’da 32, Bayburt’ta 31, Erzurum’da 29, Kars’ta 28 ve Ardahan’da 26 derece olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir