MTV Müzik Mükafatları sahiplerini buldu: Taylor Swift geceye damga vurdu, sansür tartışması çıktı

ABD merkezli ünlü medya kuruluşu MTV’nin her yıl düzenlediği MTV Müzik Mükafatları dün gece sahiplerini buldu. Geceye Taylor Swift damga vururken, Maneskin’in performansının sansüre uğraması ise büyük reaksiyon çekti.

MTV Müzik Mükafatları bu yıl büyük bir aktiflikle sahiplerini buldu. New Jersey’deki Prudential Center’da düzenlenen aktiflikte birçok yıldız sahneye çıkarak hem performans sergiledi hem de mükafatları topladı.

ABD’li ünlü rock kümesi Red Hot Chili Peppers da yeni klipleriyle mükafatın sahibi oldu.

Ödül bağlamında geceye damga vuran isim ise Taylor Swift oldu. Swift All Too Well isimli müziğin 10 dakikalık klibiyle en büyük mükafatı alırken, genç müzikçi Ekim ayında yeni bir albümün çıkacağının da muştusunu verdi.

Geceyi mükafatla kapatan Maneskin’in performansı tartışma yarattı.

21 Ekim’de albümü çıkarmaya hazırlanan Swift 10 dakikalık klip hakkında, “Eğer siz olmasaydınız bunu gerçekleştiremezdik” dedi. Aktifliğe katılamayan Bad Bunny ise mükafatını bütün biletlerin tükendiği bir konser sırasında canlı yayında aldı. Harry Styles da yılın albümü ödülünün sahibi oldu.

MANESKİN İLE SANSÜR TARTIŞMASI

İtalya’dan çıkan glam rock kümesi Maneskin de geceyi mükafatla kapattı. Ancak Maneskin’in canlı yayında yaptığı performans büyük bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

Maneskin basçısının göğüs ucunun görünmesi üzerine MTV reklamlara gitti.

Grubun bas gitaristi Victoria De Angelis’in performans sırasında elbisenin azizliğine uğraması ve göğüs ucunu belirli etmesi üzerine MTV performansa sansür uygulayarak reklamlara gitti. Bu durum Maneskin hayranlarının büyük reaksiyonunu çekti.

Birçok toplumsal medya kullanıcısı, “Grubun en tesirli performansına sansür uygulandı” diyerek kanalı ve imalcileri topa tuttu.

MTV Müzik Mükafatları Kazananları:

YILIN KLİBİ
Taylor Swift- All Too Well

EN UYGUN YENİ ŞARKICI
Dove Cameron

EN YETERLİ ROCK
Red Hot Chili Peppers- Black Summer

YILIN SANATÇISI
Bad Bunny

EN YETERLİ YAZ ŞARKISI
Jack Harlow- First Class

EN ÂLÂ HİP-HOP
Nicki Minaj-Lil Baby- Do We Have a Sorun?

EN DÜZGÜN K-POP
Lisa- Lalisa

YILIN ALBÜMÜ
Harry Styles- Harry’s House

EN DÜZGÜN ALTERNATİF
Maneskin- I Wanna Be Your Slave

YILIN ŞARKISI
Billie Eilish- Happier Than Ever

EN DÜZGÜN POP

Harry Styles- As It Was

EN DÜZGÜN R&B

The Weeknd- Out Of Time

EN ÂLÂ GRUP

BTS