MUBI, birinci sefer dizi yayınlayacak: Lars von Trier imzalı The Kingdom Exodus izleyicilerle buluşacak

MUBI, Lars von Trier’in direktörlüğünü yaptığı, 25 yıllık ortadan sonra 3. dönemiyle ekranlara dönecek olan “The Kingdom Exodus” dizisinin Kuzey Amerika, İngiltere, İrlanda, Latin Amerika, Türkiye ve Hindistan’daki yayın haklarını satın aldı. Hastanede yaşanmış, açıklanamayacak olayları bahis alan “The Kingdom”, MUBI’nin yayınladığı birinci dizi olacak.

31 Ağustos’ta başlayacak olan Venedik Sinema Şenliği’nde dünya prömiyerini yapacak dizi, sonbaharda MUBI’de izleyicilerle buluşacak.

DİZİNİN 1994 VE 1997 YAYINLARI RESTORE EDİLEREK PAYLAŞILACAK

Dizinin final dönemi beş kısımdan oluşacak ve kısımlar haftalık olarak ekranlara gelecek. Birinci defa bir dizinin yayınını üstlenen MUBI, 25 yıl ortadan sonra gelecek olan üçüncü dönemin öncesinde, 1994 ve 1997 yıllarında yayınlanan dörder kısımlık birinci iki dönemin restore edilmiş hâllerini de yayınlayacak.

Oyuncu takımında Bodil Jørgensen, Mikael Persbrandt, Lars Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Tuva Novotny, Nicolas Bros üzere isimler yer alacağı dizide Alexander Skarsgård ile David Dencik de konuk oyuncu olarak izleyici karşısına çıkacak. (KÜLTÜR-SANAT SERVİSİ)