Murat Yetkin: Cumhuriyetin 100’üncü yılını tamamlamanın eşiğinde 14 Mayıs’ta kritik bir seçime yaklaşırken geleceğe güvenle bakabiliyor muyuz?

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, “Bugün Cumhuriyetin 100’üncü yılını tamamlamanın eşiğinde 14 Mayıs’ta kritik bir seçime yaklaşırken geleceğe güvenle bakabiliyor muyuz?”  sorusunu yöneltti. 

Yetkin yazısında, “Geleceğe güvenle bakabilmemizin önünde ne gibi engeller bulunuyor? Halkın içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi sorunları, yürütmenin yasama ve yargı üzerindeki baskılamasını dile getirip uyarma ve uyandırma çalışması ile, gündemini sorunlara tepki göstermek üzerine kurmak iki ayrı siyaset tarzıdır. Sadece yakınıp tepki örgütlemeye çalışmakla gelecek kurulabildiğinin bir örneği yoktur. Bugün Türkiye ne 19 Mayıs, ne 23 Nisan’daki kadar kötü durumdadır, dolayısıyla halkın geleceğe güvenle bakabilmesi için daha fazla umut vardır ve o umut canlandırılmalıdır. Yoksa geriye kuru kuruya yapılmış kutlamalar kalır. Atatürk ve Cumhuriyetin kurucu kadrolarını anmak ve anlamak sosyal medyada resim ve bayrak paylaşmak, anıtlara çelenk koymakla olmaz yalnızca. Meclis kuruluşunun Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiş bir bayram olması dahi geleceğe güven duyulması, umut beslenmesi gereğini gösterir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.” ifadesini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir