Özel atletlerden Dünya Şampiyonası’nda 14 madalya

Türkiye Özel Sportmenler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, Nymburk kentindeki tertibin birinci gününde 4 altın, 4 gümüş ve 6 bronz olmak üzere 14 madalya alan ulusal atletler, ikinci günde de başarılı sonuçlarına devam etti.

14 madalya kazandılar

AA’nın haberine nazaran; Ulusal sportmenler ikinci günü 6 altın, 4 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 14 madalyayla tamamladı.

Atletizmde Emirhan Akçakoca, 100 metrede dünya rekoru kırarak aldığı altın madalya dışında, bin 500 metre ve uzun atlamada da altın madalyayı boynuna taktı.

Dilara Çevik 100 metre ve gülle atmada altın, 400 metrede gümüş, Ali Topaloğlu gülle atmada altın, 100 metrede gümüş, bin 500 metrede bronz, Münevvere Yılmaz bin 500 metrede gümüş, gülle atmada bronz, Kardelen Demir ise bin 500 metrede bronz madalya elde etti.

Benay Balcı ve Merve Peker’den oluşan Özel Sportmenler Down Masa Tenisi Bayan Ulusal Grubu gümüş, Erman Çetiner ve Salihcan Öztankal’dan oluşan Özel Atletler Down Masa Tenisi Erkek Ulusal Ekibi ise çiftlerde bronz madalya aldı.

İlk 2 günde 28 madalya kazandık

Millilerin birinci iki gün sonunda madalya sayısı 10 altın, 8 gümüş ve 10 bronz olmak üzere toplam 28 madalya oldu. Şampiyona 26 Haziran’a kadar sürecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.