PES’in yeni oyunu eFootball 2023 fiyatsız olarak yayınladı

KONAMI tarafından geliştirilen ve yayınlanan ünlü oyun serisi Pro Evolution Soccer, geçen yıl eFootball 2022 ismiyle fiyatsız olarak yayınlanmıştı.

Yayınlanmasından kısa bir müddet sonra ağır tenkit almaya başlayan eFootball 2022, daha çıkışından bir gün geçmeden Steam’in en makus oyunları listesinde tepeye yerleşti.

Ardından KONAMI, aylar sonra tüm meseleleri gideren yeni güncellemesini yayınlasa da oyuncular yeniden de pek mutlu kalmadı.

eFootball 2023 yayında

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Konami’nin yaptığı oyun dünyasının en tanınan spor oyunlarından birisi olan PES’in yeni oyunu eFootball 2023 ücretiz olarak yayınladı.

Aslına bakacak olursak, geçtiğimiz yıl yayınlanan eFootball 2022’yi güncelleyen KONAMI, oyunun ismini eFootball 2023 olarak değiştirdi ve yeni özellikler ve iyileştirmeler getirdi.

Oyun PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S, Xbox One, Windows dayanaklı masaüstü bilgisayarlar ve Steam üzerinden ücretiz olarak oynanabiliyor.

eFootball 2023, beraberinde yaz devrinden güncellenmiş oyuncu bilgilerini ve transferlerini de getirerek ikinci yılına giriyor.

‘Oynaması ücretsiz’ modeliyle KONAMI, ortak ve lisanslı kulüplerin birçoklarının güncellenmiş takımları ve stadyumları başta olmak üzere futbol simülasyon oyunlarındaki en son gelişmeleri oyunseverlerle buluşturuyor.