Polis adayları mezuniyet merasimlerinde evlilik teklifi etti

Erzurum Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde 27’nci devir eğitiminin sonuna gelen 430 polis ismine mezuniyet merasimi gerçekleştirildi.

POMEM salonundaki merasime protokolün yanısıra, aileler katıldı.

3 polisten evlenme teklifi

Törenin sonunda 3 polis memuru, kız arkadaşlarına evlilik teklifinde bulundu. Furkan Yüksel (27), Yalova’dan gelen 2 yıllık polis memuru arkadaşı Merve Şevik’e (28) cebinden çıkardığı tek taş yüzüğü uzatarak evlilik teklif etti.

“Evlilik teklifi yapmadan evleneceğiz diyordu”

Kendisinin 2 yıl evvel polis olduğunu belirten Şevik, “Bugün çok sürpriz oldu, açıkcası ben bu türlü bir şey beklemiyordum. Kendisi sık sık ‘evlilik teklifi yapmadan evleneceğiz, inşallah bu duruma alınmazsın’ diyordu. Ben de ‘imkanlar el vermedi, sorun değil’ diyordum. Oysa bu türlü bir şey planlamış çok sürpriz oldu. Herkesin içerisinde ve en sevdiğim lotus yüzüğü almış. Hem çok şaşırdım hem çok memnun oldum. Ben meslekte 2’nci yılımı doldurdum. Furkan benim çömezim” biçiminde konuştu.

“Evde, üst devremin kelamı geçecek”

Okulun başından beri evlilik teklifini düşündüğünü söyleyen Furkan Yüksel de “O benim üst devrem, ben çömezim, alt devreyim. Konutta de üst devremin kelamı geçecek” dedi.

“Hiç beklemiyordum, sürpriz oldu”

Sevgilisi Mehmet Fırat Akgün’ün (28), tek taş yüzüklü evlilik teklifine evet diyen Melisa Karaca (26), “Fırat, polis oldu, artık sıra ben de. Ben de 4’üncü defa girdiğim imtihanda başarılı oldum. 28’inci periyodu kazandım. Buradaki merasimde evlilik teklifini hiç beklemiyordum. Sürpriz oldu. Şaşırttı beni, pek keyifli oldum” tabirlerini kullandı.

“Günü daha da manalandırmak istedim”

Yemin merasimi sonrası 3,5 yıldır arkadaş oldukları Emine Mantar’a bir ömür birlikte olmayı teklif eden Ahmet Danabaş, “Bu hoş günü daha manalandırmak ismine hoş bir evlilik teklifi yapmak istedim. Onu çok keyifli ettiğimi düşünüyorum. Salondan çok coşkulu bir reaksiyon aldık. Çok hoştu sahiden, herkes ayak uydurdu. Çok teşekkür ediyoruz” derken, Emine Mantar da  “3,5 yıldır birlikteyiz. Mezuniyetine geldik, bu heyecanı birlikte yaşamak istedik. Evlilik teklifini hiç beklemiyordum. Çok heyecanlandım, çok memnun oldum. Çok mutluyum” dedi.

Mezuniyet için geldikleri merasimde evlilik teklifleri karşısında evvel şaşıran sonra büyük bir memnunluk yaşayan Şevik, Karaca ve Mantar, merasime katılan polisler ve davetlilerin alkışları ortasında parmaklarına tek taş yüzüklerini taktı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.