Polis otosuyla görüntü çekti: Hudut dışı edilecek

İstanbul Eyüpsultan’da resmi polis otosunu kullanırken çektiği görüntüyü toplumsal medyadan paylaşan yabancı asıllı B.H. gözaltına alındı. Şüphelinin oto tamircide çalıştığı ve aracı oto yıkamacıya götürdüğü sırada görüntü çektiği ortaya çıktı.

Suriyeli B.H., resmi polis aracı kullanırken çektiği bir görüntüyü toplumsal medya hesabından paylaştı. Görüntü kısa müddette yayılırken, birçok kullanıcı ise B.H.’ye reaksiyon gösterdi. İmgelerle ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü takımları inceleme başlattı.

Yapılan araştırmalarda B.H.’nin, Zeytinburnu Maltepe Mahallesi’nde bir oto tamircide çalıştığı, tamir için getirilen resmi polis otosunu oto yıkamaya götürdüğü sırada görüntüyü çektiği ortaya çıktı. Eyüpsultan ilçesine bağlı Sakarya Mahallesi’ndeki konutuna gelen kuşkulu polis gruplarınca gözaltına alındı. Kuşkulu tabirinde görüntüyü 8 ay evvel çektiğini söylediği öğrenildi.Şüpheli hakkında ‘Özel İşaret ve Kıyafetleri Adapsız Kullanma’ cürmünden isimli süreç başlatılırken, hudut dışı edilmesi için de çalışma başlattı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.