Prens Andrew ve Prens Harryye çifte aşağılama!

STATÜLERİ TEHLİKE ALTINDA

Paylaş

STATÜLERİ TEHLİKE ALTINDA

Posta.com.tr /Prens Andrew ve Prens Harry’nin Kraliyet hakları ve askeri rütbeleri alınmıştı. Ancak her ikisinin de devlet yetkilisi görevi devam ediyor. Buckingham Sarayı kaynakları ise bu statülerinin de tehlike altında olduğunu söylüyor. 

Prens Andrew ve Prens Harry Buckingham Sarayı tarafından çifte aşağılanmayla karşı karşıya. Kraliyet yetkilileri, prenslerin ellerinde kalan son görevi geri isterken aynı zamanda diğer gaziler gibi madalya takmalarını da reddediyor. 

UNVANLARINI KAYBEDECEKLER

Paylaş

UNVANLARINI KAYBEDECEKLER

Saray kaynakları York Dükü (Prens Andrew) ve Suusex Dükü’nün (Prens Harry) ‘Devlet Danışmanı’ görevlerini kaybedeceklerini söylüyor. Bu durum, diğer unvanlarının da ellerinden alınması anlamına geliyor. 

Devlet Danışmanları, Kraliçe’nin eşi ve 21 yaşından büyük olan diğer 4 varisten oluşuyor. Bu kişiler, Birleşik Krallık Özel Konseyi’ne katılmak, rutin dökümanları imzalamak, yeni büyükelçiler atamak yerel görevlere sahipler. 

UZUN SÜRMEYECEK

Paylaş

UZUN SÜRMEYECEK

Prens Andrew ve yeğeni Harry’nin Kraliyet yetkileri ve askeri unvanları, sürmekte olan dava ve ‘Kraliyet’ten ayrılma istemi’ nedeniyle ellerinden alınmıştı.

Kaynaklar, Charles ve William’ın yanı sıra ikisinin de Devlet Danışmanı makamında yer aldığını ve Kraliçe’nin görevlerini yerine getiremeyecek kadar hasta ya da yurt dışında olması durumunda görev yapacaklarını, ancak bu göreve sahip olmalarının da uzun sürmeyeceğini doğruluyor. 

MADALYALARININ İADESİ İSTENİYOR

Paylaş

MADALYALARININ İADESİ İSTENİYOR

The Telegraph’a göre, Prens Harry ve Prens Andrew’un taktığı, Kraliçe tarafından verilen Platin Jübile Madalyası da ellerinden alınacak. 

ASKERİ GÖREV YAPAN KRALİYET ÜYELERİNE VERİLİYOR

Paylaş

ASKERİ GÖREV YAPAN KRALİYET ÜYELERİNE VERİLİYOR

Bu madalya, 70 yıldır tahtta olan Kraliçe tarafından silahlı birlikler, polis, itfaiye, acil durumlar ve hapishane görevleri gibi askeri pozisyonlarda yer almış Kraliyet üyelerine veriliyor. Ancak diğer gaziler gibi Prens Andrew ve Prens Harry’nin bu madalyaları artık takamayacakları iddia ediliyor.

Paylaş

“SARAYIN ÇÖZMEYE ÇALIŞTIĞI GERÇEK BİR SORUN”

Bir Kraliyet kaynağı, “Bu, sarayın çözmeye çalıştığı gerçek bir sorun. York Dükü’nün (Prens Andrew), Galler Prensi ve Cambridge Dükü’nün ikisi de yurtdışında olduğu ve Kraliçe hasta olduğu için resmi belgeleri imzalamak zorunda kaldığını hayal edebiliyor musunuz? Monarşiyi tehlikeye atabileceğini söylemek abartı olmaz.” açıklamasını yaptı. 

Saray sözcüsü yorum yapmayı reddetse de kaynaklar Andrew ve Harry’nin yasa değiştirilmeden rollerinden alınamayacaklarını öne sürdü.

YERİNE PRENSES ANNE GELEBİLİR

Paylaş

YERİNE PRENSES ANNE GELEBİLİR

Parlamento, Prens Harry ve Andrew’un yerine yenilerini seçebilir. Bu kişinin Cornwall Düşesi Prenses Anne olması mümkün. 

1937 YILINDA KURULDU

Paylaş

1937 YILINDA KURULDU

Devlet Danışmanlığı pozisyonu 1937’de Naiplik Kanunları uyarınca sağlandı.

1937’den önce sadece gerekli durumlarda hazırlanır ve kabul edilirdi. Bu nedenle, 1728’den beri çeşitli olasılıkları kapsayan dokuz ayrı Naiplik Kanunu vardı.

6’ncı George 1936’da tahta çıktıktan kısa bir süre sonra, yeni bir Naiplik Kanunu kabul edildi.

İngiltere

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.