Shiba Inu Dev Haberleri Duyurdu: 3 Büyük SHIB Listelemesi!

Estonya’da faaliyet gösteren bir borsa olan Switchere; Shiba Inu (SHIB), merakla beklenen Shibaswap’in tokenı Bone Shibaswap (BONE) ve The Dogecoin Killer’ı (LEASH) listeliyor. İşte detaylar…

Estonya merkezli borsa, Shiba Inu ekosistemini destekliyor

Estonya merkezli kripto para borsası olan Switchere, Shiba Inu ekosistemine yönelik önemli listelemeler yapıyor. Şirket, SHIB ekosisteminin üç büyük tokenı olan SHIB, BONE ve LEASH’i aynı anda listeliyor. Hatta dünyada bu 3 coin’i de aynı anda listeleyen ilk kripto borsa olması dikkat çekiyor. Bu listeleme yoluyla SHIB, Estonya’nın 1.500 adasında alınıp satılmaya hazır gibi görünüyor. Borsa 160’tan fazla ülkeyi, otuzdan fazla kriptoyu ve beşten fazla ödeme yöntemini desteklemektedir.

Borsada, 150 doların altındaki miktarlarda kredi kartıyla kripto satın alan kullanıcıların KYC surecinden geçmesi gerekmiyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere KYC, borsaların müşteri bilgilerini aldığı “müşteri tanıma” sürecidir.  Borsa, VISA, Mastercard veya Maestro tarafından verilen herhangi bir kredi, ön ödemeli veya banka kartı kullanarak kimlik doğrulaması olmadan kripto satın almayı teklif ediyor. Banka kartıyla yapılan geleneksel satın alma işlemlerine ek olarak, mevcut alternatif ödeme yöntemleri de kullanılabiliyor.

Switchere, aynı anda bu 3 coin’i listeleyen ilk borsa oldu

Bu gelişme, diğer borsaların Shiba Inu ekosisteminin üç tokenını birlikte listeleme eğilimini belirlemeye yol açıyor. Şu anda 120’den fazla kripto borsası Shiba Inu için destek eklemiş durumda. En popüler köpek temalı kripto para birimi ticareti artık Binance, Robinhood, Huobi Global, Coinbase vb. dahil olmak üzere tüm büyük borsalarda bulunuyor. Ancak Switchere, aynı gün içinde SHIB ekosistemindeki 3 tokenı aynı anda listeleyen dünyadaki ilk borsadır. Borsa, bu listelemenin öncesinde, 22 Haziran’da Shiba topluluğunu heyecanlandıracak tweet’ler atarak desteğin ipucunu vermişti.

Öte yandan, SHIB Layer 2 çözümünün yerel “Gas Token”ı olan Bone ShibaSwap (BONE); Unification XFUND’ın Shibarium Layer-2 çözümü için olası bir lansman tarihi yayınlamasıyla geçtiğimiz birkaç gün içinde borsalardan büyük ilgi gördü. Dünyanın en büyük kripto para birimi borsası Binance bile yakın zamanda Bone için fiyat takibini etkinleştirdi. Ancak Binance’in BONE’u henüz direkt olarak listelemediğini belirtmekte fayda var.

Yakın zamanda yayınlanan bir Medium gönderisine göre, Shibarium’u oluşturmaktan sorumlu Blockchain şirketi Unification, Shibarium beta testnet’inin 3. çeyrekte gerçekleştirilebileceğini söylüyor. Yazım sırasında Shiba Inu, yüzde 6.6’lık bir düşüş ile 0.00001090 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi, geçtiğimiz hafta boyunca yüzde 30’un üzerinde değer kaydetmesiyle ilgi çekti.