Sıhhat Bakanlığı 85 bin işçi alımı yapacak! (Sağlık Bakanlığı işçi alımı müracaatları ne vakit?)

Sağlık Bakanlığı tarafından 85 bin işçi alımı için müracaat ilanının yayımlanması bekleniyor. Atama bekleyen sıhhat çalışanları için bu büyük fırsatı Bakan Koca toplumsal medya hesabından geçtiğimiz ay duyurmuştu. Pekala, Sıhhat Bakanlığı işçi alımı müracaatları ne vakit?

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI NE VAKİT?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı müracaatları için müracaat tarihleri ve koşulları merak ediliyor.

Bakan Koca açıklamasında, “Toplam 85 bin atama bu yıl içerisinde yapılacak. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla kümeler halinde alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek yıl sonu ortamızda yeni arkadaşları göreceğiz” tabirlerinde bulunmuştu.

Buna nazaran; Sıhhat Bakanlığı 85 bin işçi alımının Ocak ayından evvel yapılması planlanıyor.

BAKAN KOCA’DAN İŞÇİ ALIMI AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla birlikte, Sıhhat Bakanlığı’nın 85 bin işçi alacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 85 bin işçi alımı ayrıntılarına yer veren Bakan Koca açıklamasında şu tabirlerde bulundu;

“85 bin sıhhat çalışanı alımı ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Bu devirde düşünün bizim 32 bin poliklinik odamız var. Tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek üzere bu yıl tıbbi sekreter koyacağız. Doktorlar sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak.

Bu sayede doktorların hastaya daha fazla odaklanmasına, daha güzel hizmet vermesine imkan sağlanacak. Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü daima birlikte göreceğiz.

Toplam 85 bin atama bu yıl içerisinde yapılacak. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla kümeler halinde alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek yıl sonu ortamızda yeni arkadaşları göreceğiz”