Sofiane Feghouli: Bizi Tudor şampiyon yaptı

Galatasaray’dan ayrılan Cezayirli futbolcu Sofiane Feghouli, Marsilya’nın başına geçen eski teknik yöneticisi Igor Tudor’u So Foot’a anlattı.

Tudor’a övgüler yağdıran deneyimli oyuncu, “Tudor çok yeterli bir teknik adamdır. Kendine daha fazla öz tenkit getirirse en üst düzeye çıkabilir. Kendini sorgulayabilecek biri olup olmadığını bilmiyorum. Şayet Marsilya’da başarılı olursa, en güzellerden biri olur.” sözlerini kullandı.

“Türk oyuncular Tudor’a alışık değildi”

Tudor’un idman metotlarının zorluğunu aktaran Cezayirli, “Türk oyuncuların birçok, alışık olmadıkları ve evvelki yıllardan makus alışkanlıkları nedeniyle idmanlarda çok acı çekti. Oynamadıkları vakit da buna katlanmaları zordu. Tudor, idmanlarda pes edenler ya da umursamaz olanları direkt siler, kabul etmez. Toplu ve topsuz idmanlarda fizikî olarak tepede, gerçek bir atlet olmanızı ister ve günlük idmanlarınızı kusursuz yapmanızı talep eder.” dedi.

“Tudor’un idmanları bizi şampiyon yaptı”

Öte yandan Galatasaray’ın Fatih Terim’le dönemi şampiyon tamamladığı 2017-2018 dönemi hakkında da konuşan Feghouli, “Tudor’un ayrılığını biz oyuncular anlayamadık. Aralık ayının başında başkanın 3 puan gerisinde ikinciydik. Fakat, Galatasaray’da günlük medya baskısı ve dedikodular nedeniyle sık sık olaylar yaşanır. Dışarıda birtakım taraftarlar ona reaksiyon göstermiş, baskı oluşturmuş ve idare de kamuoyu baskısıyla Tudor’u vazifeden aldı. Lakin, kadro içindeki birtakım oyuncular Tudor’a yapılan bu davranış nedeniyle çok mutsuz oldu. Dönem sonunda elde edilen şampiyonluk, Tudor’un dönem başında transfer ettiği oyuncular ve dönem başı kampındaki üst seviye idmanla geldi.” şeklinde görüş bildirdi.