TEM’in Bolu Dağı geçişi tek şeride düşecek

TEM Otoyolu’nun Bolu Dağı kesitinin Ankara ve İstanbul istikametlerinde 30-31 Temmuz tarihlerinde üstyapı bakım ve tamir çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten sağlanacak.

Bolu Valiliği’nden yapılan açıklamada, TEM Otoyolu’nun Abant ile Kaynaşlı kavşakları arasında 30 Temmuz tarihinde, İstanbul istikametinin sağ ve orta şeritleri, Ankara istikametinin ise orta şeridinde, 31 Temmuz tarihinde de İstanbul istikametinin sol ve orta şeritleri, Ankara istikametinin ise sağ ve orta şeritlerinin trafiğe kapatılarak üstyapı bakım ve tamir çalışmaları yapılacağı kaydedildi.

HER İKİ İSTİKAMETTE DE İŞARETLEMELER YAPILACAK

Çalışma yapıldığı vakit diliminde otoyolun her iki tarafında işaretlemeler yapılarak trafiğin tek şeritten sağlanacağı söz edildi.

Açıklamada, ulaşımın tek şeritten sağlandığı bölgede oluşabilecek ağır trafiğin İstanbul istikametine Abant Kavşağı’ndan, Ankara istikametine de Kaynaşlı Kavşağı’ndan D-100’e yönlendireceği belirtildi. Şerit kapatması yapılan kesitlerde trafiğin denetimli olarak tek şeritten verileceğinden şoförlerin çalışmaların yapılacağı bölgelerde trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri istendi. (DHA)