Tuvana Türkay kidmir? Tuvana Türkay hangi dizilerde oynadı? Tuvana Türkay’ın eski hali

Oyuncu Tuvana Türkay 1990 Üsküdar doğumludur. Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Kısmından mezun olan Türkay 2009 yılında Kevok dizisi ile izleyici karşısına çıktı. 2011-2012 yıllarında yayınlanan Yer Gök Aşk dizisin ile yıldızı parlayan Türkay 2014-2015 yılında Kara Para Aşk dizisinde rol aldı. Şu sıralar Çember isimli üretimde rol alan Türkay tıpkı vakit da müzik ile de ilgileniyor.

Değişimi ile çok defa gündeme gelen Tuvana Türkay estetik tenkitlerine şöyle yanıt vermişti “Burnum dışında en ufak bir estetik müdahale varsa, ben bu mesleği bırakıp, ülkeyi terk ederim”

Eski hali toplumsal medyada sık sık gündem olan Tuvana Türkay yorumlara isyan etmişti. Türkay acımasız tenkitlere şu karşılığı vermişti: Densiz gaf(ları). Kelamım ona emeliniz ‘tanınmış insanların büyük değişimlerini paylaşıp estetiği aslında ne kadar şahane bir şey olduğunu ve insanların kırılan özgüvenlerinin ardındaki gerçekliği göstermektir’ demişsiniz. Ancak densizlikten girip magazin çarpıtması bir olayı da durmadan densizlik gafları ismi altında şahsî bir hakarete dönüştürmüşsünüz.”

Tuvana Türkay futbolcu Alper Potuk ile 3 yıl beraberlik yaşadı. Türkay’ın ismi son olarak Survivor sunucusu Murat Ceylan ile anılmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.