Twitter İsim Değişikliğine Gitti: Şirket Kapanıyor mu?

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter, tekrardan çarpıcı bir konu ile gündemde. Son iddialara göre milyarder Elon Musk’ın popüler platformu kapatıldı ve yerine başka bir şirket açıldı. Detaylar haberde.

Bugün, ünlü milyarder Elon Musk tarafından satın alınmasından bu yana çalkantılı günler yaşayan Twitter’ın kapatıldığı iddia edildi.

Laura Loomer isimli fenomenin platforma açtığı dava sırasında, Twitter isimli bir şirketin artık var olmadığı gün yüzüne çıktı.

Dava belgelerinde açığa çıkan bilgilerden sonra, sadece altı ayda değerinin neredeyse yarısını kaybeden şirketin kapatıldığı düşünüldü. Olayların ardından, herkes okları firma adına çoğu zaman çarpıcı kararlar veren CEO Elon Musk’a yöneltti.

İddialar sonrasında ortaya çıkan yeni bir bilgi ise tüm sosyal medya dünyasını şaşırttı. Twitter Inc isimli şirketin “X Corp” adlı başka bir şirkete dönüştürüldüğü açıklandı.

Twitter adına verilen bu karar için ne şirketten ne de Musk’tan net bir açıklama gelmedi. Ancak çoğu kişi mevcut değişikliğin Elon Musk tarafından bilinçli bir şekilde yapıldığını söylüyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk isim değişikliği ile ne amaçlıyor? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir