Cildiniz neme doyacak! Bu meyvelerde bolca su var

Limon, kalsiyum, C vitamini ve magnezyum açısından zengin olduğundan cildinizi nemlendirmek için en iyi meyvelerdir.

Hindistan cevizi suyu demir, çinko ve potasyum gibi mineraller açısından zengin olduğundan vücudunuzu doğal olarak nemlendirmek için mükemmeldir. A ve folik asit gibi vitaminler açısından da zengindir.

Karpuzun toplam ağırlığının yaklaşık yüzde 92’sinin su içerdiğini, C ve A vitaminleri, magnezyum ve potasyum bakımından zengin olmasının yanı sıra besin değeri de sağlamasıyla vücudunuzun nem almasına en çok yardımcı olan meyvelerden biri olduğunu biliyor muydunuz?

İster yaban mersini, ister çilek, ister böğürtlen olsun, bol miktarda su içerirler ve içerdikleri antioksidanlar, A ve C vitaminleri nedeniyle cilde çok faydalıdırlar.

İçlerindeki C vitamini antioksidandır ve kolajen oluşturur. Ayrıca dut, ahududu ve kızılcık da cildinizi nemlendirmek için çok iyidir. Nar cilt için çok iyidir çünkü antioksidanlar ve C vitamini gibi yüzdeki dehidrasyonu ve iltihabı azaltan birçok fayda içerir.

Ananas %87 oranında su içerir ve A ve C vitaminleri ile temiz ve sağlıklı bir cildin korunmasında çok önemli olan mineralleri içerir. Ayrıca anti-inflamatuar olan, yüzü iyileştiren ve nemli tutan bromelain açısından da zengindirler.

Portakallar C vitamininin yanı sıra yüzde 80 ila 89 arasında su içerir. Erik de çok lezzetli ve suludur, çünkü ağırlığının %85’i su içerir ve yüzü yaşlanmaya karşı koruyan ve yüzün nemlendirilmesine yardımcı olan antioksidanlara sahiptir.

Muz birçok kişi tarafından sevilir ve en popüler meyvelerden biridir. Ağırlığının %74’ünün su içerdiğini ve cildinizdeki kollajen ve elastine zarar verebilecek enzimleri koruyan fenolik madde içerdiğini biliyor muydunuz?

Elmanın %84’ü su içerir ve cilt sorunlarını tamamen azaltan A, C gibi vitaminleri içerir. Elma kabukları ayrıca yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olan antioksidanlar açısından da zengindir.

Ağırlığının yüzde 84’ü su olan armut ise, en susuz kalmış cildi bile nemlendirebilme özelliğine sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx