Fuat Oktay’dan Sinan Oğan Açıklaması: “İnşallah Güzel Olacak”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Tayyip Erdoğan-Sinan Oğan görüşmesiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Oktay, “İnşallah güzel olacak, hayırlı şeyler olacak diye düşünüyoruz” dedi. Oktay, Dolmabahçe’de yapılan görüşmenin ardından da yaptığı açıklamada ‘Sinan Oğan’ın tabanı, Cumhurbaşkanımızın net duruşuna çok daha yakındır’ ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki gün önce ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’la Dolmabahçe Sarayı Çalışma Ofisi’nde bir araya gelmişti.

Taraflar herhangi bir açıklama yapmazken, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay görüşmeyle ilgili “Sinan Oğan’ın tabanı, Cumhurbaşkanımızın net duruşuna çok daha yakındır” ifadelerini kullanmıştı.

Oğan’ın hangi ittifaka destek vereceği tartışmaları sürerken, Fuat Oktay’dan görüşmeyle ilgili bir açıklama daha geldi.

Anadolu Medyası’nın ortak yayınında konuşan Fuat Oktay, görüşmeye dair şunları söyledi:

‘Burada Sinan Oğan’ı tebrik ediyorum. Bu yüzde 5’lik tabana baktığımızda nasıl daha önce bizim seçmenimiz ve irademiz üzerinde herhangi bir ipotek koymasına müsaade etmiyorsak seçmen boyutunda da aynıyız aslında. Yani herhangi birisinin görüşü üzerine ipotek koyma şansımız yok. Dolayısıyla bu şunu beraberinde getiriyor gidip kendinizi anlatmanız gerekiyor.

Bu tabana kendimizi anlatacağız. Zaten tabanla ortak alanlarımız var. Terörle ilgili verilen mesajlarda ortak noktadayız. İki kararlı bir duruş var. Sayın Cumhurbaşkanı, Sinan Oğan ile görüştü, inşallah güzel olacak, hayırlı şeyler olacak diye düşünüyoruz. Bekleyip göreceğiz, inşallah güzel şeyler olacağını sizler de göreceksiniz.’

Gazeteci Şaban Sevinç, ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın, 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini iddia etti.

Sevinç, ATA İttifakı bileşenlerinden Zafer Partisi’nin Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, partisinin Genel İdare Kurulu toplantısında Oğan’ın bu tavrını teyit ettiğini belirtti.

Sinan Oğan ise sosyal medya hesabından paylaşım yaparak karar için Pazartesi gününü işaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir