İmam sordu: Damat ‘Helal etmiyorum’ dedi

Sosyal medyada paylaşılan bir cenaze görüntüsü gündem olup tartışma yarattı. İmam vefat eden merhum şahıs için ‘Hakkınızı helal ediyor musunuz’ deyince, vefat eden kayınpederin damadı helal etmediğini açıkladı.

Sorulan soru üzerine konuşan damat, Ben merhumun damadıyım. Kızıyla evlenmeden önce kendisi hasta oldu. Ankara’ya doktora götürdüm, filmleri evde. Hesabı daha ödenmedi. Bunun için ben hakkımı helal etmiyorum’ dedi.

Damadın bu açıklaması üzerine namazı kıldıran imam ise, ‘Onu daha sonra aile arasında halledersiniz. Onu burada dile getirmeyelim lütfen burası ibadet yeri, namaz kılma yeri. Cenaze görevimizi, insanlık görevimizi yerine getiriyoruz şu an.’ dedi.

Daha sonra kameraya konuşan damat, ‘Ben kayınpederin yerini aldım, parasını peşin verdim. Tabuyu alırsın dedi. Rahatsız hastaydı ben de acele etmedim. Şimdi tapuyu da almadan da vefat etti. Hakkımı helal etmiyorum şimdi öldü. Şimdide halledeceğiz diyorlar.’ dedi.

Paylaşılan görüntülerde bazı kullanıcılar damada tepki gösterirken bazı kullanıcılarda damadı susturan imama kızdı. Görüntüler sosyal medyada tartışma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx