İYİ Partili Kavuncu: Yerel seçimlere tek başımıza girmeliyiz

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, partisinin yaklaşan yerel seçimlere parti olarak girmesi gerektiğini ifade etti.

Parti olarak İstanbul’u almaya talip olduklarını söyleyen Kavuncu, Gazete Duvar’a yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: 

“(Yerel seçimlere) Tek başımıza girecek gibi hazırlık yapmamız gerekiyor. Biz İstanbul’u almaya talibiz. Ankara’yı, Adana’yı, Antalya’yı, Bursa’yı da. Artık beşinci yılımız bitti. İYİ Parti olarak biz bütün il ve ilçelerde iddialı bir şekilde yerel seçimlere gitmek istiyoruz. Ama o gün geldiğinde ittifak seçenekleri partimizin ilgili kurumlarında konuşulur.”

Kavuncu, “Sizce parti olarak mı yoksa bir ittifak çatısı altında mı girilmeli seçim yarışına, kişisel görüşünüz nedir?” sorusuna ise şu cevabı verdi: 

“Partinin o gücünün, potansiyelinin ve mücadele azminin olduğunu görüyorum. O mücadele azmi muhakkak başarıyı getirir. Ve net bir şekilde yerel seçimlerde partimizin kendisini İYİ Parti olarak ifade etmesi gerektiğini düşünüyorum. Beş yıldır bir mücadele verdik. Buğra Kavuncu olarak söylüyorum; önümüzdeki süreçte İYİ Parti, sonuçları ne olursa olsun dimdik ayakta, coşkulu bir şekilde kendi yerel yönetim anlayışını milletin önüne koymalıdır.”

KAYNAK: GAZETE DUVAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir