KRT – ‘Konsolos’ kumpası… Yalancı çete

Gamze İşler
Ofisinin kapısına “Konsolosluk” tabelası asan ve milyonluk vurgun ile gündeme gelen İzmirli iş insanı İbrahim Dönertaş, başka haber sitelerine yaptığı açıklamalarda hakkımızda asılsız iddialarda bulunmuş kendisinden 5 milyon istendiğini iddia etmişti…

Her yerden o çıkıyor… “Konsolostan” milyonluk vurgunGüncel

Hakkındaki haberimizi yalanlayan İzmirli iş insanı İbrahim Dönertaş’ın kim olduğunu hatırlatarak olayın aslını anlatalım;

KENDİSİNİ MAKEDONYA KONSOLOSU OLARAK TANITTI

Dönertaş, 6 yıl önce Konsolosluğu bitirdi. Ancak hala kendisini Makedonya Konsolosu olarak tanıtan ve iş yerinin kapısına fahri konsolosluk tabelası astı. Bu sebeple İzmir Güvenlik Şube baskın yaparak konsolosluk tabelasını indirdi ve Dönertaş hakkında “Kamu görevinin usulsüz üstlenmesi” davası açıldı.

“KARIM KANSER” DEYİP HABERİ KALDIRMAMI İSTEDİ

Dönertaş ile görüşmemizde ve sonrasında yaşananlar ise şöyle;

İzmir de 22 Eylül akşamı bir restorana gittim. Mekanın dış tarafında kalabalık olan bir yerde ayrılmış olan masama saat 20.15 civarında İbrahim Dönertaş geldi ve oturdu. Kendisiyle ilgili yaptığım haberin ailesini çok üzdüğünü ifade etti. Dönertaş, “Karım kanser hastası bu haber hastalığını tetikleyecek, kızım kötü bir evlilik geçirdi madde kullanıyordu, bıraktı. Fakat bu haberden çok etkilendi. Yeniden uyuşturucuya bulaşmasından endişe ediyorum. Beni görüyor musun? Tüm itibarım bitti. Kaç gündür hastayım, tansiyonum yerinde durmuyor.” diyerek ısrarla haberi kaldırmamı istedi.

Dönertaş’a telefon numaramı nereden bulduğunu sordum. Daha önce aynı partide “dava arkadaşım” dediği Ersagun Yücel’den aldığını söyledi. Konsolos olup olmadığını sorduğumda ise “Hayır” diye yanıt verdi.

“Güvenlik şubenin baskın yapıp konsolosluk tabelasını indirdi mi?” şeklindeki soruma da “Evet” yanıtını aldım.

HABERİN DOĞRU OLDUĞUNU KABUL ETTİ

Dönertaş yaptığım haberin doğru olduğunu da söyleyince “O zaman neden haberi kaldırmamı istiyorsunuz?” dedim. İtibarı için kaldırmamı istediğini anlattı ve bana haber yapmaya devam edip etmeyeceğimi sordu. Devam edeceğimi söyledim.

Çünkü kendisinin Deva Partisi’nden neden atıldığını araştırıyordum. Deva Partisi’nin önemli bir milletvekilinin avukat oğlu İzmir’de İbrahim Dönertaş’ın ofislerinden birini kiralayıp İzmir’in Bayraklı ilçesinde çalışmalarını sürdürmek istemiş.

TACİZ OLAYI PARTİDEN GİTMESİNE SEBEP OLMUŞ

Dönertaş’ın, bir vekilin oğlu olan avukatın genç nişanlısına tacizde bulunması patiden gitmesine sebep olmuş.

Ağlamaya başladı, gözlerini sildi. Masama gelip benden 10 dakika rica eden Dönertaş’ın masamda saatlerce oturup baskı yapacağını anladığım için kalkmam gerektiğini söyledim. Ayağa kalktı kollarını açarak bana sarıldı. Kendisi benim masamda oturmaya devam etti. Aradan biraz zaman geçti ve saat 23.00’da beni telefonla arayarak tacizlerine devam etti.

Öyle bir hal aldı ki hem gündüz hem de gece aramalarını sürdüren Dönertaş iş ortağı E.A isimli kişiye beni aratarak ricacı olmasını istedi, telefonun hoparlörü açık Dönertaş oradan fısıldıyor “karısı kanser de…” diye. E.A.’ya da beni bu konuyla ilgili rahatsız etmemelerini söyleyerek telefonu kapattım.

Dönertaş yaptığım ikinci haber sonrası beni savcılığa şikayet ederek yapacağım haberlerin önünü keseceğini düşündü. Aslında konu şu an yargıda… Para ile satın alamayacağını anlayan Dönertaş iftira atarak ve savcılığa şikayet ederek;

2019 yılında hakaret,

2011 yılında serbest meslek sahibi dolandırıcılığı,

2023 yılında tehdit gibi dosyalarının da haber olmamasını sağlamaya çalıştı. Detaylara ilgili haberimizden ulaşabilirsiniz.

“Konsolos” suç örgütüne üye çıktıGüncel

Dönertaş’a soruyorum…

İbrahim Dönertaş’tan 5 milyon para istendiyse neden ertesi gün gidip savcılığa şikayetçi olmadı?

Restoranda neden yalvararak haberi kaldırmamı istedi ve sarılarak uğurladı?

İbrahim Dönertaş mesaj atarak neden benden özür diledi?

SOSYAL MEDYA GERÇEĞİ

İbrahim Dönertaş mesaj atarak Instagram’da haberin görseli 2 tane yan yana olduğunu söyleyerek “kızım aradı lütfen kaldırır mısın“ dedi.

O an sosyal medyamın fotoğrafını gönderen Dönertaş’ın attığı görüntüden fark ettim ki sistemsel olarak haber görseli 2 taneydi herhangi bir yanlış anlaşılma yaşanmaması adına hatayı fark edip haber görselinin birini kaldırdım ve bir haber görseli sayfamda kaldı bunu da kendisine ilettim. Haberler hala OdaTV‘de ve sosyal medya hesabımda duruyor.

Haberde adı geçen İyi Partili Ersagun Yücel’i arayıp Dönertaş’ın iddialarını sordum;

Yücel, İbrahim Dönertaş’ın kendisini 5-6 kez ısrarla arayıp gazeteci kadının telefon numarasını istedi “Gazeteci kadınla görüşmem için kefil ol” diyerek telefonda yalvardı Yetmedi evime kadar geldi tacizleri ve ısrarı sonucu ben de telefon numarasını verdim. Olaylarla hiçbir ilgim olmamasına rağmen adımı bu şekilde geçiren İbrahim Dönertaş’la hukuk önünde hesaplaşacağız” dedi.

TUNCAY ÖZKAN’DAN ODATV’YE KUMPAS

Gelelim KRT deki haber gerçeğine, KRT’yi satmayı düşünen CHP’li İzmir Milletvekili Tuncay Özkan hakkında yaptığımız her haber sonrası bir iftira ile gazetecileri hedef gösteriyor. İzmir Buca Belediyesi’nde Tuncay Özkan’ın eşinin halasının bankamatik memuru olarak çalıştığını haber yaptığımda da Buca Belediyesi’nden para istendiğini iddia etmişti. Haberi belgelerle ortaya koyduğumuzda ise sessizliğini korumuştu…

Son olarak Tuncay Özkan’ın asansör firması ve Menemen Belediyesi’nden istekleri üzerine yaptığım haber sonrası kendi televizyon kanalı KRT’de programa çıkıp asansör firmasıyla ilişkisi olmadığını ifade etti.

Tuncay Özkan’ın OdaTV’ye kurduğu kumpasta gerçek hukuk önünde ortaya çıkacaktır.

Yaklaşık 5 yıldır OdaTV’de gazetecilik yapıyorum yaptığım her haber belgeli her haberimin altında imzam var. Yaptığım önemli haberler sonrası atılan iftiralar beni hiç yıldırmadı. Bu da yıldırmayacak ben bildiğim gerçekleri yazmaya devam edeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx