Çünkü Centilmenlik Bunu Gerektirir: Karşı Tarafı İncitmek İstemeyen Erkeğin Kaçınması Gereken 10 Davranış

Bir beyefendi olmak sadece şık giyinmek ve göze hitap etmek değildir. Bunun yanında centilmen olmak, nazik ve kibar davranmanın ötesindedir. Listemizde partnerini incitmemen için kaçınman gereken davranışları sıraladık. Keyifli okumalar!

1. Onur kırıcı ve saygısız hareketlerde bulunmak.

Centilmen biri, çevresindeki herkese saygılıdır. Nazik ve kibar bir şekilde konuşur, karşısında kim varsa çizgisini bozmadan sağlıklı bir şekilde iletişim kurmaya çalışır. Partnerinin kalbini kırmamak ve güzel bir profil çizmek için saygılı olmak önemli noktalardan biri. Düşünülmeden söylenen sözler kalp kırabilir beyler, dikkatli olalım.

2. Yalan söylemek.

Beyaz, pembe, siyah… Rengi fark etmez, yalan yalandır. Partnerinin doğruyu bilmesine her zaman hakkı vardır. Karşı tarafa dürüst olmamak onun güvenini kırabilir ve bu bir centilmene yakışmayan bir harekettir.

3. En ufak bir tartışmada hemen sinirlenmek veya çekip gitmek.

Mevzu ne olursa olsun, yapıcı olmak altın kurallardan biri. Tartışmayı alevlendirecek cümleler kullanmak, seslerin yükselmesi ve karşı tarafı kışkırtmaya çalışmak sorunu çözmez, mevzu işin içinden çıkılamaz bir hale gelir. Bu yüzden her zaman yapıcı ve çözüm odaklı olmaya çalışmak, olayı kestirip atmaktan iyidir.

4. Sınırları geçmeye çalışıp özel alanını ihlal etmek.

Partnerler her ne kadar hayatlarını paylaşsalar da kişi partnerinin bir birey olduğunu unutmamalıdır. İlişki ortak bir paydada buluşup mutlu olmak demektir, bireyin mahreminin ortadan kalkması demek değil.

5. Partneri bir şey anlattığında onu dinlememek veya dinliyormuş gibi yapmak.

Partnerin sana heyecanlı bir şekilde bir şey anlattığı zaman onu dinlemediğine veya dinliyormuş gibi yaptığında hevesi kaçabilir ve mutsuz olabilir. Sağlıklı bir ilişkinin temellerinde açık bir iletişim kurmak yatar.

6. İlişkiyi maddiyat ile temellendirip maneviyatı unutmak.

İlişkideki en temel unsur maneviyatın olmasıdır. Partnerinin kalbini kırdığın zaman gönlünü almak için ondan özür dilemek yerine ona pahalı hediyeler almak veya olayı geçiştirip üstünü kapatmak doğru bir hareket olmayabilir. Romantik bir ilişkide duygular her zaman daha önemlidir.

7. İlişkideki problemleri hemen çevredeki insanlara anlatmak.

Bazen işler içinden çıkılmaz bir hal alsa da, ilişkideki problemler her zaman etraftaki insanlara anlatılmamalı. Partnerler problemleri kendi aralarında çözmeye çalışmalı ve çözüm odaklı olmalı. Çünkü her ne kadar ilişkide sorunlar olsa da bunlar ilişkinin içinde kalmalıdır.

8. Suçlayıcı bir dil kullanıp partnerini anlamaktan kaçınmak.

Kişi her durumda anlaşılmak ister. Karşı tarafın onu dinlediğini, anladığını ve bunun hakkında yapıcı yorumlar yaptığını görmek kişiyi rahat ve güvende hissettirir. Partnerini suçlayıcı cümleler kurmak, suçu üzerine atmak ve olayların içinden sıyrılmaya çalışmak sadece tartışma konusu yaratır.

9. Sözünün arkasında durmamak.

Centilmenlik sözünün arkasında durup sağlam bir duruş sergilemek gerektirir. Eğer partnerine bir söz verdiysen bunun için elinden geleni yapmalısın. Yapamadığın yerde bırakıp partnerinle bunun hakkında konuşabilirsin. Çünkü sözler değil, aksiyonlar önemlidir.

10. Partnerinin aile ve arkadaşlarını görmezden gelmek.

Partnerinle ilişkini sağlam tutmak için onun ailesine ve arkadaş çevresine saygı duymak çok önemlidir. Partnerinin yakın çevresi ile olan ilişkisini bozmamak ve hatta sağlamlaştırmak ona vereceğin en güzel hediyelerden biri. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx