Gecenin olay pozisyonu: Eski hakemler nasıl yorumladı… Erman Toroğlu’ndan ağır sözler

Fenerbahçe, Trendyol Süper Lig’in 13. haftasında konuk ettiği VavaCars Fatih Karagümrük’ü 2-1 ile geçti.

Eski hakem ve yorumcu Erman Toroğlu, maçın 54. dakikasında Samet Akaydin’in eline çarpan topta Hüseyin Göçek’in VAR incelemesi sonrası Arda Kardeşler’i penaltı için uyarmamasına tepki gösterdi.

Toroğlu, “Fenerbahçe’de bir santrfor vardı Göçek diye, köşeye bir taktı bitirdi hocam. Kimse kusura bakmasın iğrenç bir olay. Yazık Fenerbahçe zarar görecek bu işten” dedi.

Diğer eski hakemler ve yorumcular da tartışmalı pozisyonun penaltı olduğu yönünde görüş bildirdi.

Müsabakanın 54. dakikasında Samet Akaydin’in tartışmalara neden olan penaltı pozisyonunda VAR tarafından devam kararı verilmesine tepki gösteren Erman Toroğlu, A Spor’da yayımlanan maç sonu programında şunları söyledi:

“Hüseyin Göçek vardı VAR’da. Sen istediğin kadar Fenerbahçe iyi oynamadı, orta saha böyleydi, ileri uç böyleydi de. Fenerbahçe’de bir santrfor vardı Göçek diye, köşeye bir taktı bitirdi hocam. Kimse kusura bakmasın iğrenç bir olay. Yazık Fenerbahçe zarar görecek bu işten.

Fazla uzatmadan konuşmak istiyorum, Ali Koç’u mahkemeye veren MHK Başkanı o gün istifa etmezse, bugünü yaşarsın. Lehine verse Fener’in aleyhine konuşulacak, aleyhine verse Fener’in aleyhine konuşulacak. Olmaz, sokmayın bu hale gidin abi, defolun ya. Milleti birbirine kırdırmayın federasyon. Bugünkü iğrenç olayı hep beraber konuşacağız.

Futbolcular, ezildiler biliyor musun o karar altında. İsmail Kartal ne diyecek acaba. Fenerbahçeli futbolcular biliyorlar, futbolcu cin gibidir. Ondan sonra oyundan koptular, seyirci de bir tuhaf oldu.

Orada emek veriyorsun yazık ya. Bana ne Fener, Galatasaray beni ilgilendirmiyor. Yapmayın bunları, bırakın çocuklar oynasın.
Bunun hakemliği neydi VAR olacak.”

Diğer hakemlerin görüşleri ise şu şekilde:

Ahmet Çakar PENALTI
Fırat Aydınus PENALTI
Tolga Özkalfa PENALTI
Yunus Yıldırım PENALTI
Erman Toroğlu PENALTI
Süleyman Abay PENALTI
Deniz Ateş Bitnel PENALTI
Kuddusi Müftüoğlu PENALTI
Mustafa Kamil Abitoğlu PENALTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx