Xiaomi kendi yonga setlerini kullanmaya başlıyor! Fiyatlar daha da düşecek!

Xiaomi, akıllı telefonlarında görüntüleme, şarj hızı, pil yönetimi ve iletişim özelliklerini iyileştirmeyi hedefleyen kendi geliştirdiği çipler serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Bu yeni çipler; görüntüleme için Surge C4, şarj için Surge P3, pil yönetimi için Surge G3 ve iletişim için henüz ismi açıklanmayan Surge “xx” çipleri olmak üzere, Xiaomi’nin yaklaşmakta olan amiral gemisi cihazlarında yer alması bekleniyor.

Çinli bir duyumcunun aktardığına göre Xiaomi, kendi geliştirdiği çip segmentini genişletiyor. Bu çiplerin, yakında çıkacak olan bir Xiaomi amiral gemisine entegre edilmesi bekleniyor. Xiaomi, önümüzdeki ay Xiaomi 14 Ultra‘yı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu yeni çiplerin Xiaomi 15 serisinde de yer alabileceği ve bu serinin Eylül ayında seri üretime girmesi planlanıyor.

Xiaomi kendi yonga setlerini kullanmaya başlıyor! Fiyatlar daha da düşecek!

Xiaomi 15 serisi akıllı telefonlar hakkında çok fazla bilgi bulunmasa da, bu cihazların Snapdragon 8 Gen 4 yonga seti ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca, Pro modelin daha ince çerçevelere ve pil ömründen %15-20 tasarruf sağlayabilecek 1400 nit parlaklığında 2K 120Hz LTPO ekrana sahip olabileceği önceki sızıntılarda bahsedilmişti. Yeni pil yönetim çipi, enerji tasarrufunda etkili olursa, bu kombinasyon cihazın ekran süresini önemli ölçüde artırabilir.

Diğer taraftan, Xiaomi 14 Ultra’nın Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılması ve 2K çözünürlüğünde kavisli kenarlı bir OLED ekran ile gelmesi bekleniyor. Cihaz, dört adet 50MP lens içeren bir dörtlü kamera kurulumuna sahip olabilir, bunlardan biri 50MP Sony LYT-900 ana kamera ile Leica markalı kamera modülü içerebilir. Cihazı güçlendiren, hem 90W kablolu hem de 80W kablosuz hızlı şarj destekleyen büyük bir 5180 mAh pil olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx